pawel_blachotnik_kursy

Paweł Błachotnik

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 2011 roku spełniam się zawodowo w dziedzinie fizjoterapii, która nie tylko stała się moim zawodem, ale i pasją.

Pierwsze życiowe doświadczenie i styczność z rehabilitacją sięga końca lat 90. Wówczas przyszło mi zmierzyć się z niepełnosprawnością wśród najbliższych. Przez to już jako nastolatek poszerzyłem swoje horyzonty z zakresu ortopedii/ traumatologii i zrozumiałem czym jest dysfunkcja, ograniczenie, pragnienie powrotu do zdrowia oraz chęć niesienia pomocy. Uważam, że już wtedy zaczęły kiełkować we mnie nadrzędne cechy fizjoterapeuty za jakie uważam: empatię, zmysł obserwacji oraz kreatywność.

Ponadto realizuję się prowadząc prywatną praktykę fizjoterapeutyczną MEDIB Fizjoterapia we Wrocławiu oraz mam przyjemność być w kadrze wykładowców Medycyny Manualnej lek. med. Radosława Składowskiego. Mam wiele zainteresowań związanych z aktywnością fizyczną oraz rozwojem ruchowym, ponieważ głęboko wierzę, że w ruchu jest magia leczenia i jeden z kluczy do zdrowia. W fizjoterapii upodobałem sobie ortopedię i traumatologię, dlatego mam wiele do czynienia ze sportem w fizjoterapii. Uwielbiam nadzorować proces powrotu do sprawności swoich pacjentów oraz optymalizować ich wyniki w realizowanych pasjach.