Jacek Dąbrowski

Jacek Dąbrowski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Fizjoterapii oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Biologii ze specjalizacją Biologia Człowieka. Dyplomowany naturopata.

 

Od dawna pasjonuje się funkcjonowaniem ciała ludzkiego. Jako dziecko chciał zostać lekarzem, ale jego marzenie pod wpływem czasu i sportu ewoluowało. Jako wieloletni zawodnik karate  Kyokushin miał styczność z kontuzjami i dysfunkcjami ciała ludzkiego pod wpływem ciężkich treningów. Tak powstał zamysł aby pomagać ludziom wracać do zdrowia w aktywny sposób.

 

Jako współtwórca Wrocławskiej Manufaktury Zdrowia stale rozwija i poszerza swój warsztat jako terapeuta. Swoje umiejętności nabyte podczas studiów stale uzupełnia uczestnicząc w licznych kursach z zakresu terapii manualnej, pinoterapii, akupunktury czy hirudoterapii. W pracy z pacjentem kompleksowo łączy wszystkie metody aby skutecznie pomóc w zwalczaniu bólu nie tylko sportowcom, ale każdemu potrzebującemu człowiekowi. Za swą wielka zaletę uważa wysoki poziom empatii i spokoju wewnętrznego, tak bardzo potrzebne w racjonalnej i trafnej ocenie stanu zdrowia pacjenta.

 

Jako asystent i wierny uczeń dr Radosława Składowskiego bezustannie zgłębia swoją wiedzę z zakresu medycyny tradycyjnej i niekonwencjonalnej, aby wnieść do zespołu szkoleniowego jak największą dawkę nowych spostrzeżeń i wniosków wykorzystywanych w pracy z kursantami oraz samym pacjentem.