Pinoterapia

Pinoterapia to kurs na poziomie podstawowym bazującym na koncepcji Medycyny Manualnej według ortopedy Radosława Składowskiego.

Stanowi wyciąg metod diagnostycznych, terapeutycznych i technik dla wybranych zaburzeń narządu ruchu. Kurs tworzy zamkniętą i spójną całość. Daje użyteczne i bezpieczne narzędzia do pracy z szerokim spektrum pacjentów. Pinoterapia może stanowić zarówno osobną metodę terapeutyczną, jak i być wykorzystywana jako uzupełnienie diagnostyki funkcjonalnej lub terapii manualnych w innych koncepcjach stosowanych lub poznanych wcześniej przez kursanta.

Kurs Pinoterapii dedykowany jest osobom o wykształceniu medycznym. Szkolenie ma na celu przedstawienie kursantowi myśli terapeutycznej według koncepcji Medycyny Manualnej wg Radosława Składowskiego, ze szczególnym naciskiem na wnioskowanie kliniczne, tak aby absolwent szkolenia stosował prezentowane techniki bezpiecznie i rozważnie.
Pinoterapia znajduje swoje zastosowanie w terapii szeregu schorzeń ortopedycznych, jak i neurologicznych, w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych np. urazach, kontuzjach, zespołach przeciążeniowych. Może być również stosowana jako element kompleksowej terapii zaburzeń funkcjonalnych. Jako metoda wykorzystująca zróżnicowane bodźce, jest dostosowana do pracy z pacjentami w prawie każdym wieku.

 

Czas trwania kursu dla fizjoterapeutów   Czas trwania: 3 dni

Cena kursu dla fizjoterapeutów Cena (za 3 dni): 2300 zł

Gdzie odbędzie się kurs dla fizjoterapeutów?  Gdzie? Spała / Goniądz

Dla kogo przeznaczony jest kurs?  Dla kogo? Dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów fizjoterapii

Prowadzący:
Maciej Graczykowski
Tomasz Rafalski

Program kursu

Program szkolenia:

Dzień 1

9.00 – 10.00 Otwarcie, wprowadzenie, BHP.

10.00 – 11.45 Omówienie zjawiska piezoelektrycznego i odwróconego piezoelektrycznego w patologii powięzi.
Rola w patogenezie zaburzeń i w zdrowieniu narządu ruchu.
Omówienie różnych tkanek piezoelektrycznie czynnych.
Omówienie techniki KAT, AUT, WIR.
Diagnostyka bólowa regulatora I.

11.45 – 12.00 Przerwa

12.00 – 14.00 Ćwiczenia praktyczne.

14.00 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 15:45 Ćwiczenia praktyczne.

15:45-16:30 Omówienie zjawiska kompartmentu i sposobów jego tworzenia.
Rodzaje kompartmentów.
Rola w patogenezie zaburzeń i w zdrowieniu narządu ruchu.
Omówienie technik leczących zjawisko kompartmentu.

16:30-16:45 Przerwa

16:45-18:00 Ćwiczenia praktyczne. Diagnostyka bólowa regulatora II
Przeciwskazania do metody.

Dzień 2

9.00 – 11.00 Powtórzenie kluczowych zagadnień z materiału dnia poprzedniego. Omówienie zadań układu wegetatywnego w narządzie ruchu. Jego rola w patogenezie zaburzeń i w zdrowieniu narządu ruchu.
Omówienie zjawisk:
sympatykotonii sektorowej
zespołu algodystroficznego
tzw. „Ośmiornicy”
Ćwiczenia praktyczne w lokalizowaniu ośmiornic i ich zmian patologicznych
Omówienie technik tarcia powierzchownego:
Gua Sha
Masaż bańką
WIR
GRASP narzędziowy i manualny (rolfing)
Diagnostyka bólowa regulatora III.

11.00 – 11.15 Przerwa

11.15 – 13.00 Ćwiczenia praktyczne omówionych technik, układanie ich w metodologie i strategie.

13.00 – 14.00 Wprowadzenie do zagadnień związanych z łańcuchami (szlakami) synkinetycznymi.
Rola w patogenezie zaburzeń i w zdrowieniu narządu ruchu.

14.00 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 16.15 Omówienie technik terapeutycznych. Ćwiczenia praktyczne. Diagnostyka bólowa regulatora IV.

16:15 – 16:30 Przerwa kawowa

16:30 – 18:00 Wprowadzenie teoretyczne techniki Zwarcia Dipolu. Omówienie rozkładu najaktywniejszych dipoli na głowie , tułowiu i kończynach z opisem ich roli w patogenezie zaburzeń i w zdrowieniu narządu ruchu.

Ćwiczenia praktyczne. Dyskusja, podsumowania.

Dzień 3

8.00 – 11.00 Powtórzenie kluczowych zagadnień z materiału dnia poprzedniego. Omówienie zjawiska pola morfogenetycznego. Koncepcja informokształtu i koncepcja dipola. Diagnostyka bólowa regulatora V. Typologia pacjentów. Tok postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.

11.00 – 11.15 Przerwa

11.15 – 13.00 Ogólne odreagowanie – Omówienie teoretyczne, pokazy, nauka praktyczna. Omówienie, pokaz i ćwiczenia praktyczne technik GRAD i TASK.

13.00 – 13.15 Przerwa

13.15 – 15.00 Ogólne odreagowanie cd. Ćwiczenia, Dyskusja, Podsumowania.

15.00 Zamknięcie kursu.

  • Zapisz się na szkolenie

Zaznacz szkolenie, na które chcesz się zapisać:

lista rezerwowa

Wprowadź swoje dane:
Akceptuję regulamin szkoleń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) przez Szkolenia Radosław Składowski

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług i produktów Szkolenia Radosław Składowski

Opinie o kursie

Moja przygoda z Radkiem i Chłopakami zaczęła się w 2016 roku od kursu pinoterapii. Pojechałam na drugi koniec Polski, sama nie bardzo wiedziałam po co. Kurs ten okazał się jednym z przełomowych momentów w moim życiu, chociaż potrzebowałam prawie roku, żeby to zrozumieć. Dr Składowski zmienił mój sposób patrzenia na pacjenta i jego problemy, dał też niezawodne narzędzia do ich rozwiązywania. Nauczył mnie też jak wprowadzić w życie zasadę "stań się zmianą, którą chcesz widzieć w świecie". Każdy wyjazd na wydarzenie organizowane przez Szkolenia- Radosław Składowski kończy się poznaniem kogoś wyjątkowego, bo przyciągają do siebie wielu fantastycznych ludzi. Na każdym szkoleniu dostajesz potężną dawkę wiedzy, wsparcia i poczucia humoru

Agata

Styczeń 6, 2018

Dr Składowskiego i jego współpracowników poznałam na kursie pinoterapii. Potrzebowałam świeżej metody do pracy z pacjentami neurologicznymi, czegoś innego, może przełomowego ,czegoś co będzie kolejnym narzędziem w skrzynce i pozwoli osiągać szybsze efekty w pracy. No i dostałam :) oprócz narzędzi ;) dużą dawkę wiedzy, wspaniałą przyjacielską atmosferę oraz zarażenie wiarą i wytrwałością, że niemożliwe zostanie spełnione, co jest rodzajem choroby nieuleczalnej. Dziękuję Wam!

Martha

Styczeń 7, 2018