Hirudoterapia

Autorski kurs Patrycji Adamek stanowi kompleksowe uzupełnienie wiedzy z zakresu hirudoterapii do szkolenia Medycyna Manualna w koncepcji lek. ortopedy Radosława Składowskiego. Program kursu opiera się na koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (Five Regulatory Systems concept, FRSc).

Hirudoterapia w nowoczesnej fizjoterapii z elementami terapii FRSc

W ramach kursu zapewniamy pełne teoretyczne i praktyczne przeszkolenie umiejętności pracy z pijawką lekarską, przygotowujące do samodzielnej pracy w gabinecie, a także materiały szkoleniowe z materiałem z kursu, skryptem z zajęć i normami laboratoryjnymi oraz ich interpretacją. Uczestnicy szkolenia zapewnione mają materiały do pisania oraz ćwiczeń praktycznych: pijawki, materiały opatrunkowe i materiały pomocnicze takie jak fartuchy, maseczki, rękawiczki, pęsety, materiały naukowe.

Ponadto zapewniamy poczęstunek i napoje w trakcie przerw oraz doskonałą atmosferę w trakcie zajęć, a wszystko to w atmosferze integracji medyków w owianej już legendą malowniczej Spale.

Czas trwania kursu dla fizjoterapeutów   Czas trwania: 2 dni

Cena kursu dla fizjoterapeutów Cena: zapytaj

Gdzie odbędzie się kurs dla fizjoterapeutów?  Miejsce: Spała 

Dla kogo przeznaczony jest kurs?  Adresaci: fizjoterapeuci, osteopaci, lekarze, studenci zawodów medycznych

Prowadzący:
Patrycja Adamek

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Od roku 2006 zawodowo zajmuje się poprawą zdrowia i kondycji psychofizycznej. W swojej pracy łączy techniki terapii manualnej, pinoterapii i dry needling z tradycyjną medycyną chińską, ayurvedą i akupunkturą. Jako dyplomowany hirudoterapeuta aktywnie promuje terapię pijawką lekarską i poszukuje jej nowych zastosowań w oparciu o biochemię ciała ludzkiego.

“Pamiętam jak miałam około 5-6 lat i tata po raz pierwszy pokazał mi pijawki mówiąc, że to są najlepsi lekarze na świecie. Przeświadczenie, że tak właśnie jest zostało ze mną do dzisiaj.”

Niezwykle ważnym punktem w jej karierze zawodowej było poznanie dr Radosława Składowskiego i jego koncepcji FRSc, w której znalazła nowy potencjał do pracy pijawką lekarską pozwalający na skrócenie czasu terapii i poprawę skuteczności powszechnie używanych technik terapeutycznych.

 

Program kursu

Program kursu obejmuje dwa dni szkoleniowe oraz następujący zakres tematyczny:

  1. Podstawy hirudoterapii, morfologia funkcjonalna i fizjologia pijawek oraz przeciwwskazania do zabiegu.
  2. Podział hirudozwiązków i praktyczne ich wykorzystanie w oparciu o reakcje biochemiczne i biofizyczne. Ocena użyteczności pijawki w wybranych schorzeniach.
  3. Techniki pracy pijawką – podstawy aplikacji i doboru miejsc w ujęciu FRSc.
  4. Terapia z użyciem pijawki w wybranych jednostkach chorobowych.
  5. Teoretyczne i praktyczne podejście do pola zabiegowego – metodologia przygotowania pacjenta, uwarunkowania i ograniczanie powstawania blizn i ewentualnych reakcji pozabiegowych.
  6. Opatrunki i proces gojenia, czyli o czym mówi nam to, co znajdziemy pod opatrunkiem i jak reakcje ciała warunkują dalsze postępowanie terapeutyczne.
  7. Aplikacje awaryjne i metodologia naprawcza.
  8. Morfologia krwi obwodowej i interpretacja wyników badań.
  9. Hirudoterapia w aspekcie prawnym.
  • Zapisz się na szkolenie

Zaznacz szkolenie, na które chcesz się zapisać:

lista rezerwowa

Wprowadź swoje dane:
Akceptuję regulamin szkoleń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) przez Szkolenia Radosław Składowski

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług i produktów Szkolenia Radosław Składowski