Zastosowanie zwarć w koncepcji FRSc

Autorski warsztat Agnieszki i Jacka w całości poświęcony jest technice zwarć w koncepcji FRSc. Prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami gabinetowymi, które bezsprzecznie wskazują na genialny wpływ zwarć na poziomie wszystkich 5 regulatorów.

Terminy i instrukcja zapisu na warsztaty – patrz OPIS!

NOWE TERMINY SZKOLEŃ
od 1 września 2022 roku wszystkie szkolenia sprzedawane będą za pośrednictwem firmy FRSc Sp. z o. o. na naszej nowej stronie internetowej.

Kategoria:
Czas trwania kursu dla fizjoterapeutów Czas trwania: 9h
Gdzie odbędzie się kurs dla fizjoterapeutów? Miejsce: Spała | Duże miasta
Dla kogo przeznaczony jest kurs? Adresaci: Fizjoterapeuci, lekarze, technicy masażyści i inni (patrz opis)

Opis

Terminy:

09.04.2022 – Poznań
29.05.2022 – Kraków
23.07.2022 – Warszawa
03.09.2022 – Wrocław

 

Czas trwania: 9:00 – 18:00

Cena: 800 zł

Zapisy: szkolenia.wmz@gmail.com

Podczas kursów MEDYCYNY MANUALNEJ oraz PINOTERAPII, słuchacze poznają techniki zwane zwarciami. Jest to bardzo silne narzędzie w stanach trudnych o ciężkim przebiegu oraz w przewlekłych stanach bólowych. Sama technika jest bardzo często pomijana w pracy z pacjentem ze względu na jej intensywny i bólowy przebieg. Terapeuci nie chcą stosować tak gwałtownych i mocnych bodźców, bojąc się negatywnej reakcji samego pacjenta. Często unikają jej także ze strachu przed nieprawidłowym wykonaniem zwarcia oraz negatywnymi skutkami jego zastosowania. Jest to wielka szkoda dla terapii i skuteczności jej działania!

Zwarcia i ich zastosowanie w ciężkich dolegliwościach narządu ruchu

Warsztat „Zwarcia w FRSc” powstał w oparciu o pasję i doświadczenie gabinetowe prowadzących. Zajęcia w całości poświęcone są zagadnieniom związanym z tą techniką oraz jej zastosowaniem w pracy terapeutycznej. Konsultując przypadki zebraliśmy informacje na temat wszelkich wątpliwości ze strony terapeuty i rozwiewamy je podczas wspólnej praktyki. Naszym zadaniem jest „oswojenie” zwarć i ukazanie ich w pozytywnym świetle.

W trakcie zajęć skupiamy się na ćwiczeniach praktycznych zarówno technik poznanych już wcześniej na naszych szkoleniach, jak i poznajemy nowe techniki, które wykazują olbrzymią skuteczność w pracy z pacjentem bólowym przewlekle jak i w stanie ostrym. Pokazujemy jak działanie przeciwbólowe i rozluźniające tkankę daje terapeucie możliwość wykorzystania tej techniki na różne sposoby, w zależności od rodzaju schorzenia. Dużą uwagę przywiązujemy także do działania zwarć na poziomie pracy psychoemocjonalnej związanej z piątym regulatorem.

Bardzo dokładnie przedstawiamy i ćwiczymy anatomię palpacyjna punktów zwarciowych oraz sposób przyłożenia narzędzi w danych obszarach. Jako praktycy tej metody przedstawiamy możliwości wykorzystania zwarć jako wsparcia dla technik mobilizacyjnych i manipulacyjnych.

Podczas warsztatów szczególny nacisk kładziemy na maksymalne wykorzystanie czasu na ćwiczenia praktyczne wraz z rozwianiem wszelkich wątpliwości uczestników.

 

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli zawodów medycznych: lekarz, lekarz dentysta, felczer, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, technik masażysta, osteopata.

 

Prowadzący

Program kursu

Scenariusz warsztatu zakłada wstęp teoretyczny, który poświęcony jest koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (FRSc) oraz zależności pomiędzy poszczególnymi Regulatorami na tle zastosowania zwarć. Omówimy:
– zjawisko piezoelektryczne i wykorzystanie go w terapii,
– bóle i zaburzenia zwarciowe,
– dokładnie kwalifikacje pacjenta do zabiegów,
– algorytm w zależności od przypadku,
– współdziałania zwarć z innymi technikami terapeutycznymi.

Część praktyczna poświęcona jest samej technice zwarć, ich umiejętnego zastosowania, wprowadzenia pacjenta w jej działanie oraz bhp terapii.