Manipulacje PRO

150,00 

Krótki warsztat zaawansowanych technik manipulacji adresowany wyłącznie do uczestników III modułu MEDYCYNY MANUALNEJ. Pozostałym polecamy kurs MANIPULACJE w FRSc.

Wyczyść
SKU: Brak danych Kategoria:
Czas trwania kursu dla fizjoterapeutów Czas trwania: 3h
Gdzie odbędzie się kurs dla fizjoterapeutów? Miejsce: Spała
Dla kogo przeznaczony jest kurs? Adresaci: Uczestnicy III modułu MEDYCYNY MANUALNEJ wg FRSc

Opis

Manipulacje stawowe to znana na całym świecie praktyka terapii manualnej polegająca na wykonaniu szybkiego, precyzyjnego, a zarazem łagodnego ruchu w stawie. Wykorzystuje się je do korekcji i specyficznej mobilizacji stawów, a efekt dobrze wykonanej techniki wpływa pozytywnie na układ nerwowy, krwionośny, limfatyczny i mięśniowo-szkieletowy.

Zaawansowane techniki manipulacji stawów kręgosłupa

Warsztat zaawansowanych technik manipulacji kręgosłupa – w skrócie PRO – przeznaczony jest  dla fizjoterapeutów, którzy pragną udoskonalić swoje umiejętności w zakresie technik manipulacji.  Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe zasady funkcjonowania łańcuchów synkinetycznych i rządzące nimi współzależności. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję poznać prawdziwą siłę działania manipulacji kręgosłupa i ich globalny wpływ na ludzkie ciało.

W części teoretycznej poruszony zostanie temat przyczyn powstawania bloków funkcjonalnych i traumatycznych oraz konsekwencje jakie za sobą niosą. Omówione zostaną najważniejsze wskazania i przeciwskazania do omawianych manipulacji, ponieważ bezpieczeństwo terapeuty i pacjenta jest  dla  nas najważniejsze.

W części praktycznej pokazane zostaną bezpieczne i bezbolesne techniki manipulacji celowanych , które uczestnicy od razu wykorzystają do pracy w gabinecie. Wymiar praktyczny warsztatu zapewnia liczne grono doświadczonych instruktorów (zazwyczaj 1 instruktor na 2 pary uczestników).

Warsztat adresowany jest wyłącznie do uczestników III modułu kursu MEDYCYNY MANUALNEJ wg FRSc. Pozostałym zainteresowanym polecamy dwudniowe szkolenie MANIPULACJE w FRSc.

Prowadzący

Program kursu

W programie warsztatu znajdują się następujące techniki:

1. Techniki manipulacji kompleksu głowowo-szyjnego C0-C1
2. Techniki manipulacji dolnych segmentów odc. szyjnego
3. Techniki manipulacji górnych segmentów odc. piersiowego – zgięciowo
4. Techniki manipulacji górnych segmentów odc. piersiowego – przeprostnie
5. Techniki manipulacji odc. piersiowego w leżeniu na plecach – zgięciowo
6. Techniki manipulacji odc. piersiowego w leżeniu na plecach – dystrakcyjnie
7. Techniki manipulacji odc. piersiowego w leżeniu na plecach – przeprostnie
8. Techniki manipulacji stawów żebrowo-kręgowych
9. Techniki manipulacji odc. lędźwiowego – rotacyjnie
10. Techniki manipulacji kompleksu L4-L5-S1