HIRUDOTERAPIA w FRSc

Kompleksowy kurs hirudoterapii z elementami terapii opartej na koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (FRSc). Swoją rozległą wiedzą i doświadczeniem dzieli się Patrycja Adamek.

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SKU: Brak danych Kategoria:
Czas trwania kursu dla fizjoterapeutów Czas trwania: 3 dni
Gdzie odbędzie się kurs dla fizjoterapeutów? Miejsce: Spała | Duże miasta
Dla kogo przeznaczony jest kurs? Adresaci: Fizjoterapeuci, lekarze, technicy masażyści i inni (patrz opis)

Opis

Autorski kurs Patrycji Adamek stanowi kompleksowe uzupełnienie wiedzy z zakresu hirudoterapii do szkolenia Medycyna Manualna w koncepcji lek. ortopedy Radosława Składowskiego. Program kursu opiera się na koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (Five Regulatory Systems concept, FRSc).

HIRUDOTERAPIA w nowoczesnej fizjoterapii z elementami terapii FRSc

W ramach kursu zapewniamy pełne teoretyczne i praktyczne przeszkolenie umiejętności pracy z pijawką lekarską, przygotowujące do samodzielnej pracy w gabinecie, a także materiały szkoleniowe z materiałem z kursu, skryptem z zajęć i normami laboratoryjnymi oraz ich interpretacją.

Uczestnicy szkolenia zapewnione mają materiały do pisania oraz ćwiczeń praktycznych: pijawki, materiały opatrunkowe i materiały pomocnicze takie jak fartuchy, maseczki, rękawiczki, pęsety, materiały naukowe.

Ponadto zapewniamy poczęstunek i napoje w trakcie przerw oraz doskonałą atmosferę w trakcie zajęć, a wszystko to w klimacie integracji medyków w owianej już legendą malowniczej Spale.

 

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli zawodów medycznych: fizjoterapeuta, lekarz, technik masażysta, osteopata, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, farmaceuta, dietetyk.

 

 

 

Prowadzący

Program kursu

Program kursu obejmuje trzy dni szkoleniowe oraz następujący zakres tematyczny:

  1. Podstawy hirudoterapii, morfologia funkcjonalna i fizjologia pijawek oraz przeciwwskazania do zabiegu.
  2. Podział hirudozwiązków i praktyczne ich wykorzystanie w oparciu o reakcje biochemiczne i biofizyczne. Ocena użyteczności pijawki w wybranych schorzeniach.
  3. Techniki pracy pijawką – podstawy aplikacji i doboru miejsc w ujęciu FRSc.
  4. Terapia z użyciem pijawki w wybranych jednostkach chorobowych.
  5. Teoretyczne i praktyczne podejście do pola zabiegowego – metodologia przygotowania pacjenta, uwarunkowania i ograniczanie powstawania blizn i ewentualnych reakcji pozabiegowych.
  6. Opatrunki i proces gojenia, czyli o czym mówi nam to, co znajdziemy pod opatrunkiem i jak reakcje ciała warunkują dalsze postępowanie terapeutyczne.
  7. Aplikacje awaryjne i metodologia naprawcza.
  8. Morfologia krwi obwodowej i interpretacja wyników badań.
  9. Hirudoterapia w aspekcie prawnym.